Bizi Arayın
0212 702 40 00
EnglishArabicBulgarianChinese (Simplified)FrenchGermanGreekItalianRussianTurkishPersianGeorgian

EN 15593 Yemek Ambalaj

EN 15593 Yemek Ambalaj Standardı Nedir?

EN 15593 Standardı Nedir?       

 EN 15593 standardı, gıdanın her sürecinde bulunan imalatçılar adına, gıda sağlığının ve güvenliğinin tehdit meydana getirmeyecek biçimde gıdaların imalatının gerçekleşmesi, paketlenmesi, satışa sunulması, dağıtılması gerekir. İşte bu noktada gıdaların hijyen kapsamında paketlenmesinin gerçekleşmesi, ambalajlanması kullanıcılarına güvenli bir şekilde ulaştırışıması gerekir.

EN 15593 standardı ile gıda ürünleri adına paketleme, ambalaj imal eden firmaların hijyen koşulları kapsamında imalatının gerçekleştiğini ispatlamak adına ve tehditleri ortadan kaldırmak için standardın koşullarını yerine getirmeleri gerekir. Yani ISO 15593 belgesi ürünlerin paketlenmesi ve ambalajlanması ürünlerin güvenliğini sağlamak çin kullanılır. 

 

EN 15593 sertifikası; ISO 22000 ve ISO 9001 koşullarına dayanır ve gıda ürünleri adına paketleme, ambalaj imalatçıları ve tedarikçileri için hijyen şartlarını kapsar. Hem yönetim sistemi hemde ambalaj imalatını gerçekleştiren firmalar için hijyen şartlarını barındırır. 
    

 EN 15593, gıda paketleme sanayisindeki hijyen yönetimi, milletler arası tanınırlığa erişmiş bir standarttır.Gıda paketleme tedarikçileri ve imalatçılarına saklama ve taşıma dahil olmak üzere ihtiyaçları belirtir. Bu standart, tehlike değerlendirme ve risk analizleri üzerine meydana getirilmiştir ve kontrol noktalarının uygun düzeylerini belirterek imalat aşamasındaki her düzey adına ölçüm gerçekleştir. Gerekenler öylesine formülüze edilmiştir ki, ISO 9001 ve ISO 22000 gibi yönetim ağlarına kolayca entegre edilebilmektedir, bununla birlikte bu rehberler tarafsız hijyen yönetimi ağları olarak da faaliyetini gerçekleştirebilirsiniz.

 ISO 15593 sertifikası için Türcert belgelendirme ve test danışmanlığı kuruluşumuzun uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.