Bizi Arayın
0212 702 40 00
EnglishArabicBulgarianChinese (Simplified)FrenchGermanGreekItalianRussianTurkishPersianGeorgian

GMP FEFCO

Gmp  Fefco Nedir? 

Gmp Fefco sertifikası, ambalaj ve ambalaj malzemeleri piyasasının gereksinimlerini karşılamak maksadı ile oluklu karton imalatçılarının hijyenik koşullarını gıda sektörü adına var olan tedarikçiler tarafından yaymak için meydana getirilmiş bir sertifikadır.

 

Gmp Fefco ile tüm tehditlerin yeterince kontrol altına alınmasını ve bu karton ambalaj sanayi adına bir jenerik risk envanteri ve sektöre özel Gmp bir dizi meydana getirir.

 Fefco Türkçe karşılığı ASSCO Avrupa mukavva kutu imalatçıları derneği anlamına gelmekle birlikte işleyiş göstererek ülkeler arası kutu kodlarını meydana getirmişlerdir. Bu sayede oluklu ve düz mukavva kutu ve kasa dizaynlarıyla alakalı uzun tarifler yerine dünya genelinde basit semboller şeklindeki bu kodlar herkes tarafından sabit olarak kullanılmaktadır. Bu kod sistemi aynı  zamanda resmi  standart olarakta geçmektedir.


 Fefco kodları ile arzu ettiğiniz kutunun tasarımını ve türünü önceden görerek seçer, böylece gereksinimlerinizi karşılayacak en uygun ürünü tedarik etmiş olursunuz.