Bizi Arayın
0212 702 40 00
EnglishArabicBulgarianChinese (Simplified)FrenchGermanGreekItalianRussianTurkishPersianGeorgian

Pencere ve Kapı Testi

Türcert belgelendirm kuruluşumuzun, pencere ve kapı testi hizmetleri günümüzde  pencereler ve kapılar ve artık yalnızca kapı ve pencere değildir. Artık güvenlik olarak kullanılmakta birlikte hava değişikliğini engellemeye yardımcı olmakta, bizleri doğal felaketlerden muhafaza etmede, rahat ve güvenliğimiz için en yüksek teknoloji ile yapılmışlardır. Ama tüm bu istekler, kapı ve pencerelerinizin yeni görevlerini yerine getirmesi için önemli derecede sorumlulukları da beraberinde getirmektedir. Bu sebepten dolayı Türcert  belgelendirme kuruluşu olarak sizler için onayı gerçekleşmiş bir kuruluştur.

CE işareti için 1999/93/EC pencere ve kapı talimatlarında ifade edilen CPD/CPR standartlarına uygun yapım işleri için pencere ve kapı imalatı yapan kuruluşları sertifika ve ruhsatlandırma ile yetkilendirildik. Verdiğimiz sertifikalar; uzmanlarımızın günlük işleyişleri, güvenlik, emniyet ve etkinliği sağlayan tüm dış kapı ve pencere çeşitlerinin deneme ve sertifikalarını kapsamına almaktadır. Pencereler ve kapı için temel sertifika prEN16034 ve EN 14351-1 standartlarıdır.

 

İlk Bakışta Yararlanabileceğiniz Hizmetlerimiz
Pencere ve kapı emniyeti ve sağlamlığının sertifikalanması için ortağınız Türcert belgelendirme kuruluşu olarak hizmetlerimiz ile ;

 

» Asıl denemeden önce test açıklamalarının net iletişimin olduğundan emin olabilirsiniz
» Herhangi bir deneme organizasyonundan değişik olarak gerçek yerel hizmetler veren küresel sayfa ve organizasyon ağımızdan yararlanabilirsiniz.
» Yalnızca deneme yapmakla kalmayıp bir tedarik halkası perspektifiyle yaklaşan uzmanlığımıza güven duyabilirsiniz
» Tamamen onayı yapılmış ve yetkili bir kuruluştan yangına dayanıklı özellikleriyle yada kaçış noktaları olan kapı ve pencerelerin değerlendirmesinin sertifikasına sahip olabilirsiniz.

Türcert şirketimizin danışmanlığını yaptığımız pencere ve kapı testleri  olarak şu testler bulunmaktadır:

 

» Dayanıklılık
» Emniyetli kullanım
» Isı ve ses yalıtım değeri
» Hırsızlığa karşı güvenlik
» Yangın güvenliği
» Patlama ve kurşun etkisi

 

Aynı zamanda termal yalıtım değeri ve su, hava, rüzgar filtrelemesinin de testini yapmaktayız. Yılların vermiş olduğu tecrübeyle, uzman ekibimiz aynı zamanda EN13830 normu ile uyumlu olarak cephe testini gerçekleştirmek için de uygun özelliktedirler. Ayrıca Türcert belgelendirme kuruluşu olarak ekipmanlarınızın da testini içeren danışmanlık hizmetini gerçekleştirebiliriz.

 

İlgili Hizmetlerimiz
Genel kontrol ve testlerden başka, Türcert olarak şu danışmanlık hizmetler için de bizimle irtibata geçebilirsiniz;
» Yeni tasarımlar yada prototiplerin analiz edilmesi
» Kalite kontrol sistemi olarak faaliyete geçirdiğimiz CE işaretine bir ispat olarak sistemkalite web  sayfamızı ziyaret ediniz
» Uzmanlarımızla direk olarak irtibat
» Yapım işi adına cam testi danışmanlığı
» Türcert'in 61 devletin üzerinde uzman ve organizasyon ağı sayesinde ITT neticelerini pencere ve kapı parçalarıyla paylaşmak yada sınıflandırmak için çok milletli organizasyonlara uygun mükemmel işlemsel modeller

Pencere ve kapı için CE işareti EN14351-1 standardı, kapılar ve pencereler için geçerlidir ve ürün standartlarını ve performans özelliklerini belirleyen şartların taslağını meydan getirmiştir. Yangın yada duman sızıntısı özellikleriyle karşı yaya dış kapılarını ve mukavemeti olmayan pencereleri düzenler. Bu Avrupa standardı pencerelere (çatı, yangın direncine sahip çatı ve Fransız pencereleri de dahil), yaya dış kapılarını (çerçevesi bulunmayan cam kapılar ve kaçış güzergahı kapıları da dahil) ve ekranlara uygulanarak CE işareti tahtında malzemeden bağımsız performans özelliklerini belirler.

 

EN14351-1 Standardının Geçerli Oldukları
» Çatı pencereleri
» El yada güç ile işleyen pencereler
» Harici yaya kapı takımları with flush or paneled leaves
» Fransız paravan ve pencereleri

 

Sıralanmış Alakalı Olan Donanımları Aynı Zamanda Bu Standartta Kapsamaktadır
» Kapı ve pencere yalıtımı
» İntegral kapı üstü pencereleri
» Elle yada güç ile işleyen pencereler
» Arzu edildiğinde cam kaplı açıklıklar
» Storlu yada panjurlu yada kepenkli pencereler
» Herhangi bir opak doldurma da dahil olarak kısmen yada tamamen camla kaplı pencereler,
» Kısmen yada tamamen onarımı yapılmış pencereler yada bir veya daha çok kanat - çerçeve ile açılabilen pencereler (örn: çıkık, menteşeli, döner kapı, kızaklı vs.)

 

Bu Avrupa standardının kapsamına aldığı ürünler yapısal uygulamalar için değerlendirilmeye alınmamıştır. Aynı zamanda prEN 16034 uyarınca duman sızıntısı ve yangına dayanıklılık üzerine oluşturulan mevzuata tabi olan pencereler ve yaya kapıları için de geçerli değildir. Yine de, ayrı özellikler ve performans ihtiyaçları bu kapılar ve pencerelerle alakalıdır.

Pencere ve kapı testi danışmanlık çeşitleri açısından Türcert belgelendirme kuruluşu olarak yönettiğimiz proje danışmanlığı çeşitlerimiz ;

 

» Yapım elemanları olan kapı ve pencerelere CE işaretleme
» İmalatçı kuruluşun ekipmanını test danışmanlığı
» Parçaların testinin yapıldığı gibi gerçekten CE değerlerine uyduğuna ispat olarak ve imalatçı kuruluşların devamlı ürün testini gerçekleştirdiğini göstermek için dönem dönem olarak yapılan kalite kontrol analizleri
» Pazarlama amaçları için sertifikalar
» Kalite kontrol ağı olarak faaliyete geçirdiğimiz CE işaretine bir kanıt olarak Türcert hizmetlerimiz