Bizi Arayın
0212 702 40 00
EnglishArabicBulgarianChinese (Simplified)FrenchGermanGreekItalianRussianTurkishPersianGeorgian

ErP Direktifi Sertifikalandırması (AB)

ErP direktifi ürün ömrünün izlenmesi ve hizmetler ile, aynı zamanda çevreci tasarım ismiylede bilinen enerjiyle bağlantılı ürünler direktifi, enerji harcayan bütün ürünler adına ekolojik ihtiyaçlar meydana getirmiştir. Bir ürünün dizaynı, imalatı, ambalajlama işlemi, nakliye ve imha adına uygulanmasına kadar bütün ömrünü kapsayan direktif, kaynak harcamasını ve kirletici salınımları indirgemeyi hedefler.

Alanında prestij sahibi Türcert belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu uzmanlarımız, kuruluşlara ürünlerinin, aşamalarının ve atık yönetiminin çevreye karşı etkisini anlamalarında danışmaklık hizmeti sunarak yardımcı olmaktadır. Uzman ekibimiz ürünlerinizin küresel pazarda yer alan çevre dostu imajını yükseltmesine katkı sağlarken, işlemleri en uygun hale getirerek masrafları indirgemenize yardım eder.

 

İlk Bakışta Yararlanabileceğiniz Hizmetlerimiz
ErP direktifi sertifikalandırma ortağınız Türcert belgelendirme ve danışmanlık kuruluşumuz ile,
» Uzman ekibimizin verdiği danışmanlık ve eğitim hizmetleri vasıtasıyla çevreci tasarım
» konusunda kuruluş bünyesinde bilincinizi artırırsınız.
» Aşamaları kolaylaştırır ve ürünlerinizin ömrü boyunca masraflarını indirgeyebilirsiniz.
» Platformumuzla topluma ve çevreye olan sorumluluğunuzu gösterirsiniz.

ErP Direktifi Sertifikalandırma Hizmetleri vererek Türcert belgelendirme ve danışmanlık kuruluşuuzmanlarımız ErP direktifi sertifikalandırması için aşağıda yer alan hizmetleri sunmaktadır:

 

» ErP fabrika incelemesi
» ErP eco-design report
» Enerji tasarrufu testi danışmanlığı
» Ürün enerji verimliliği raporları
» SİSTEMKALİTE yönetim sistemleri
» ErP Direktifi danışmanlığı ve şirket içi eğitimi

 

Ek Hizmetlerimiz
Standart sayıda bulunan enerjiyle bağlantılı ürün inceleme hizmetlerimizin yanında sıra, Türcert belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak, şirketinize aşağıdaki hizmetleri de sunmaktadır:
» Akü testi danışmanlığı
» Ürün ömrü analizi
» WEEE RoHS testi danışmanlığı
» Şirket içi eğitim ve danışmanlık
» Türcert enerji verimliliği etiketi
» Karbon ayak izi inceleme hizmeti

Enerjiyle bağlantılı ürünlerin direktifi (ErP), ürünler üzerine tek başına bağlayıcı ihtiyaçlar meydana getirmez.Bunun yerine, her bir ürün grubu adına olay bazında alınan tedbirleri faaliyete geçirerek ihtiyaçları meydana getirir. Testler dayanıklılık, enerji verimliliği, balast verimliliği, parlaklık yeterliği, performans, faaliyet faktörü vb.ni içerir.

 

Son kullanıcıların elektriği daha verimli tüketmesini de kapsayan enerji verimliliği iyileştirmeleri sera gazı salımı hedeflerine varmada önemli oranda katkı vermektedir. Kuruluşların ErP direktifiyle uyumuna destekte bulunarak Türcert belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak enerjiyle bağlantılı ürünlerin muhtemel çevresel etkilerini indirgeyerek çevrenin muhafaza edilmesi adına çaba göstermekteyiz. Bu göstermiş olduğumuz çabalardan müşteriler ve son kullanıcılar en son faydalananlardır.

ErP direktifi ürün kapsamı, Türcert belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak ErP direktifinde kapsama alınan ve aşağıda bulunan ürün şartları adına belgelendirme hizmeti sunmaktadır.

 

» AT 640/2009 Elektrik motorları
» AT 641/2009 Sirkülatörler
» AT 244/2009 Doğrusal olmayan ev lambaları
» AT 642/2009 Televizyonlar
» AT 2016/2010 Evde kullanılan bulaşık makineleri
» AT 245/2009 Ev aydınlatması
» 2015/2010 Evde kullanılan çamaşır makineleri
» AT 278/2009 Dış güç kaynakları
» AT 643/2009 Evde kullanılan soğutma sistemi
» AT 107/2009 Basit set üstü cihazları
» AT 1275/2008 elektronik ve elektrikli ekipmanlardaki (ofis ve ev eşyaları) bekleme ve kapalı modunun neden olduğu kayıpları