Bizi Arayın
0212 702 40 00
EnglishArabicBulgarianChinese (Simplified)FrenchGermanGreekItalianRussianTurkishPersianGeorgian

Doğu Asya'ya İthal Edilen Ürünler

Doğu Asya Pazarına İthal Edilen Ürünler

 

Doğu Asya pazarına ithal edilen ürünler konusunda Almanya, Japonya’nın Avrupa’da bulunan en fazla önem arz eden ticarette ortağı olmayı devam ettirmektedir. Türcert belgelendirme kuruluşu olarak, elektronik ve elektrikle çalışan ürünlerinizi Japonya için DENAN güvenlik işareti yönergeleri ve talebe bağlı olarak verilen S işareti ihtiyaçlarınca test belgelendirme ve danışmanlık ve hizmeti vermekteyiz. Aynı zamanda tıbbi ürünler için yetkilendirilen bağımsız belgelendirme kuruluşuyuz. Tıbbi cihazlar adına güvenlik onayına sahip olan SG mührünü için danışmanlık hizmeti sunan yetkili kuruluşuz. Sizlere basınç kazanlarının onay aşamasında da destek olmaktayız. Kore’ye ürün ithalatı yapan ithalatçı firmalar adına KC belgesi de sunmaktayız.

 

İlk Bakışta Yararlanabileceğiniz Hizmetlerimiz

 

Türcert belgelendirme kuruluşu olarak sunduğumuz ürün onayı danışmanlık hizmetimizle:
» Deneyimlerimiz ve profesyonelliğimiz sayesinde parasal konularda tasarruf sağlayabilirsiniz.
» Seçmiş olduğunuz pazarlara hızlı bir şekilde girişte bulunabilirsiniz.
» Küresel rekabet ortamında lider olabilirsiniz.

Rusya ve Gümrük Birliği’nde Uyumluluk İhtiyaçları

TR  Ve GOST R Sertifikaları Ve Tescilli Uyumluluk Beyanı

 

Rusya ve gümrük birliğinde üyumluluk ihtiyaçları kapsamında Rusya sanayi alanlarındaki hijyen, ürün güvenliği, işletme izinleri, yangından korunma ve daha fazlası adına kendi firmalarına, mevzuatlarına, onay koordinasyonuna sahiptir. Türcert belgelendirme kuruluşu uzman ekibimiz, tesislerinizin hangi onaya gereksinim duyduğunun tespitini gerçekleştirir. TR (Teknik mevzuat) belgeleri ve GOST R belgeleri kuruluşunun yasal mevzuatlara ve yükselen ürün miktarına gerekli görülen kayıtlı uyumluluk açıklamasına bağlı olduğunu belgeler. Ürününüz bu mevzuatlardan birine tabiyse, her ne şekilde olursa olsun belgeyi yada kaydı Rusya’ya ilk gönderimden önce tedarik etmeniz ve Rusya gümrüğünde uyumluluk ispatı ibraz etmeniz gerekmektedir.
 
Tıbbi Ürünler
Rusya’da özel mevzuatlar, aynı zamanda tıbbi ürünlere de geçerlidir. Etkin tıbbi ürünlerde emniyet ve güvenlik adına doğru Rus GOST standartların karşılandığını belirten ispat gerekmektedir. Rusya’da bulunan tıbbi ürününüzün onayı hakkında detaylı bilgiler teknoloji ve bilgi tıbbi ürünler bölümünde bulunmaktadır.

 

Rusya Gümrüğü Gümrük Birliği- Belarus- Kazakistan için Uyumluluk İspatı
2010 yılının 1 Temmuzunda, ürünlerin aralarında ücretsiz dolaşımı için Belarus, Kazakistan ve Rusya gibi üç ülke arasında da geçerli olan uyumluluk ispatlarına dayalı bir gümrük birliğinin meydana getirilmesi için anlaşılmıştır. Ulusal Rus uyumluluk ispatı Rusya’ya gönderim v.b. için geçerliliğini korumaktadır. Yalnız Belarus ve Rusya için var olan uyumluluk analizinden başka, gümrük birliği kurallarına ve ihtiyaçlarına dayalı uyumluluk belgeleri sunmaktayız.

 

Ukrayna’da Zorunlu Onay
Rus GOST R belgelendirmesi ile benzeri olan, Ukrayna da ürünler ve belgelendirmesi için güvenlik ihtiyaçlarını derlemek için kendi UkrSEPRO sertifikasını hazırlamıştır. Buna ilave olarak, Ukrayna sağlık bakanlığı besin işleme sanayisindeki v.b. alanlarda yer alan bir dizi ürüne hijyen ihtiyaçlarını faaliyete koymuştur. Elektrikle çalışan ürünlerin bir CB raporuna ve Türcert sertifikalı ürün izlenmesine dayalı tesciline sahip olmak oldukça sabittir. Uygulamamız gereken, Ukrayna standartlarıyla uyumlu bir belge için müracaat etmektir. Ardından imalatçı kuruluşun ürünlerinizin görevli bir Ukrayna dairesinde kayıtlı bu standartlara uyumlu olduğunu belirten beyanatını tedarik etmelisiniz. Ukraynalı uzmanlar birtakım makine çeşitleri gibi diğer ürünlerin milli ihtiyaçlara uyumlu olduğunun kontrolünü kendileri yapar. Eğer hiçbir belge veya beyan gerekmiyorsa, gümrük belgelerine ilave etmek için bir devlet kurumundan bir onay sertifikasına sahip olunması önerilir.

 

Sırbistan İçin Uyumluluk Kanıtı
Sırbistan belgelendirme firmaları elektrikle çalışan ürünlere zorunlu uyumluluk kanıtı tedarik etmekte ve hükümle yapılırken alakalı CE yönergelerine güven vermektedir. Bir Sırp denetim firmasıyla varılan anlaşmaya dayalı, Türcert belgelendirme kuruluşu olarak test raporlarımız ülkede daha çok test uygulaması için bir ihtiyaç olmadan, yalın bir belgelendirme için temel alınarak kullanılabilir.

 

Hırvatistan
Hırvatistan’da, pille ya da elektrikle işleyen ürünlerin elektromanyetik uyumluluğunun (EMC) yerel görevli bir firmaca test uygulanması gerekmektedir. Onay standartları Türcert belgelendirme kuruluşu gibi bir yetkili laboratuvardan tedarik edilen bir test raporunu gerektirmektedir. Rapor Avrupa EN standartlarına uyumlu olduğunu göstermelidir. Hırvat ithalatçı firmalar uyumluluk kabulü (AoC)’ ne sahip olur; bu pazar analizini kolaylaştırır. Bir CB testi raporu onay alınmadan önce Hırvat görevlilere teslim edilmelidir.