Bizi Arayın
0212 702 40 00
EnglishArabicBulgarianChinese (Simplified)FrenchGermanGreekItalianRussianTurkishPersianGeorgian

Kuzey Amerika İçin Onay

ABD

Elektrikle Çalışan Ürünler 
ABD’ye ihracatı yapılan elektrikle çalışan ürünler yerel güvenlik ihtiyaçlarını karşılamakla mükelleftir. Topluca üretilen ürünlere NRTL talimatlarınca belgelendirme ve danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Makine veya ekipmanlar FES talimatlarınca ayrı olarak  onayı yapılacaktır.

Çocuk Ürünleri
ABD’de elektriksiz tüketim malları adına zorunlu güvenlik belgesi hala yenidir. 2008 senesinde faaliyete geçirilen tüketim mallarının güvenliğini geliştirme kanunu (CPSIA), çocuklar ürünlerinin belirlenen üçüncü kesimlerce belgelendirilmesini istemektedir. İhtiyaçların çoğu, ftalatlar veya elektrikli kablo gibi tehlike arz eden maddelerin düzenini gerçekleştiren tehlike arz eden madde kanunu (HAS)’yla bağlantısı bulunmaktadır. CPSIA aynı zamanda ASTM F963 Amerika oyuncak güvenlik standardında yer alan etkenleri de kapsamakatdır.

Yeşil Ürünler - Yapı Ve Mobilya Malzemeleri    
Yeşil ürünlerin çevresel etkileri adına testini yapılmasını sağlayan birden fazla metot bulunmaktadır. Aşağıda yer alanlar bu metotlara örnektir;

1) Mobilya adına BIFMA levelTM belgelendirmesi
2) Bu metot, firmanın sosyal sorumluluğundan başka, son ürünü ve ürünün imalat aşamalarını analiz eder. İhtiyaç duyulan dış salım testlerinin danışmanlığını Türcert belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak gerçekleştireceğiz.
3) Kurulum ve temiz yapı ürünleri adına GREENGUARD işareti

Tıbbi Ürünler
ABD’de bulunan tıbbi cihazların hepsinin gıda ve ilaç dairesi (FDA)’nce onayı yapılmak zorundadır. Sizlerin ürün onayına sahip olabilmeniz için FDA 510(k) prosedürünü tamamlamanızda yardımda bulunacağız. Ve ya, akreditesi gerçekleşen şahıslarca inceleme programı (IAP) vasıtasıyla bir ürün analizi danışmanlığı sunabiliriz ve ulusal alanda kabul edilen test laboratuvarı olarak, elektrikle çalışan tıbbi cihazlarınızın uyumluluk danışmanılığı hizmeti sunmaktan kıvanç duyarız.

Kanada

Elektrikli Ürün Güvenliği
Kanada elektrikle çalışan ürünler ABD’dekine benzer, zorunlu güvenlik ihtiyaçlarına sahiptir. Toplu üretilen ürünleri, sadece Kanada pazarı adına veya ortak olarak ABD ve Kanada pazarları adına belgelendirebiliriz. Aynı zamanda, özel onaylı olarak belirtilen ürünlerin onayının gerçekleşmesi adına da akreditesi gerçekleşen bir kuruluşuz.

 

Tıbbi Ürünler
Kanada’da yer alan tıbbi ürünler federal sağlık kurumu health Canada’ca onayının yapılması zorundadır. Türcert belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak kalite yönetim ağlarının onayının yapılması için tasdiklenmiş bulunmaktayız. Sizlere, teknoloji ve tıbbi ürünler hakkında daha fazla bilgi sunmaktan kıvanç duyarız.
Meksika
Meksika’ya ihraç edilen ürünler NOM (Meksika resmi normları) standartlarıyla uyumluluğu zorundadır. Sİistem Kalite belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak elektronikleri ve diğer IT cihazlarının denetimini yaparken aynı zamanda da ev eşyaları ve benzeri ürünlere belgelendirme ve danışmanlık hizmetini gerçekleştirmekteyiz. Size, ihtiyaç duyduğunuz ürün onayları için danışmanlık yapabiliriz.