Bizi Arayın
0212 702 40 00
EnglishArabicBulgarianChinese (Simplified)FrenchGermanGreekItalianRussianTurkishPersianGeorgian

Tayvan ve Çin Ürün Sertifikaları

Tayvan ve Çin pazarlarına ithalatı yapılan ürünler kapsamında Çin, dünyanın ekonomide lider güçlerinden biri olarak hızlı olarak oluşmaktadır. Türcert belgelendirme kuruluşu olarak, Çin pazarına giriş yaparken önünüze gelen masraflı engellerden ve zaman harcamaktan kurtulmanıza destek vermek amacıyla yanınızda bulunmaktayız. Size, ürünleriniz için ithalat ihtiyaçlarına yönelik gereksinim duyduğunuz bilgiyi karşılarız. Tayvan’da elektrikli, kimyasal ve mekanik ürünlere yetki alınması gereklidir.

 

İlk Bakışta Yararlanabileceğiniz Hizmetler
Türcert belgelendirme ve denetleme kuruluşu olarak sunmuş olduğumuz ürün onay danışmanlık hizmetimiz ile:
» Deneyimlerimiz ve profesyonelliğimiz sayesinde ekonomik tasarrufu sağlayabilirsiniz.
» Küresel rekabet ortamında liderliği kapabilirsiniz.
» Belirlediğiniz bir pazara hızlı şekilde giriş yapma imkanından yararlanabilirsiniz.

Tayvan ve Çin'e ithalatı yapılan ürünler ve sertifikaları kapsamında, ürün sınıfına bağlı kalarak, Çin farklı kayıt ve onay aşamalarını istemektedir. Bu prosedürler özel şekilde devlet görevlilerince yapılmaktadır. Yabancı inceleme kuruluşları ürün alanı incelemesi gibi birtakım ikincil görevleri uygulama izinlerine sahiptir. Türcert belgelendirme kuruluşu olarak sizlere yerel varlığımız ve Çin mevzuatları hakkında detaylı bilgi birikimimizle kaliteli bir hizmet vermekteyiz. Çin ve Almanya’da bulunan Çinli uzman ekibimiz, sahip olduğu belgelendirme yetkililerimizle yakın bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. Bu da sizlere gereksinim duyduğunuz doğru bilgiyi vermemize olanak sağlamaktadır.

 

Elektroteknoloji İçin CCC Sertifikaları
En yaygın şekilde kabul edilen yetkilendirme aşaması Çin zorunlu sertifikalandırma( CCC)’ sıdır. Bu belge, ilk önce motorlu taşıtlar ve elektroteknoloji için geçerlidir. Alakalı olan CCC sertifikaları bulunmayan ürünler ülke sınırlarından girişine kabul edilmez.

 

Tıbbi Ürünler: Ek Belgeler ve CCC 
CCC gerekliliği, X-ışını makineleri, kalp pilleri ve elektrokardiyografi (EKG) gibi farklı tıbbi cihazlar adına da geçerlidir. Tıbbi cihazların hepsinin kaydı, devlet gıda ve ilaç idaresi (SFDA)’ne gerçekleşmelidir. Sizlere her iki prosedürde de destek olmaktan kıvanç duyacağız.

 

Kalorifer Kazanları, Güvenlik Ekipmanı Ve Basınçlı Kazanlar
Kalorifer, basınçlı kazanlar ve güvenlik ekipmanları özel ekipman üretim belgelendirmeye tabii tutulmaktadır. Bu, imalatçı kuruluşların özelliklerine ve sanayi standartlarına uyumlu olmasına çok değer verir. İmalatçı kuruluşlar bu nedenle, incelemenin bir unsuru olarak; ürün örnekleri ile beraber, özel bir kalite yönetimi el kitabı hazırlamalıdır.

 

Elektronik Ve Elektrikle Çalışan Ürünlerdeki Tehlike Arz Eden Maddeler
2007 senesinin mart ayından başlayıp tehlike arz eden maddeler barındıran elektronik ve elektrikle çalışan ürünlerde etiketlerin yer alması gerekmektedir. Yapılan bu düzenlemeler 2002/95/AT sayılı Avrupa RoHS direktifi’yle karşılaştırabilir. Yönergelerin bünyesinde ve faaliyetinde birtakım değişiklikler bulunmaktadır; yine de, düzenlemesi yapılan altı tane tehlike arz eden madde birbirlerinin benzeridir.

 

Radyo Ve Telekomunikasyon
Devlet radyo düzenleme merkezi (SRRC), radyo araçları için devlet laboratuvar test ve onayını istemektedir. 28 ürün sınıfından birine dahil olan telekomunikasyon araçları ağ erişim lisansı (NAL) gerektirmektedir. Bu cihazlarda, onaylarının gerçekleşmesinden önce testleri uygulanmalıdır.

 

Kullanılmış Makinelere İthalat Lisansı
Çin’e girişte makineler adına, kaynak makineleri ve yedek parçalar dışında, genel bir yetkilendirme prosedürü bulunmamaktadır. Yabancı makineler için yine de bir ithalat lisansına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu lisans, Türcert belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak Çin’de bulunan yetkili temsilciliğimiz tarafından verilmektedir. Alakalı makine için bir rapor oluşturacağız veya basit olarak Türcert ile beraber çalışmanızı kapsayacak biçimde tüm  aşamayı yönlendireceğiz.

 

Enerji Verimli Ürünler
Çin milli standardizasyon enstitüsü (CNIS) farklı ürünlerde enerji verimliliğine etiketler sunmaktadı ve bu ürünlerin listesi günden güne uzamaktadır. Liste şimdiden klimalar, buzdolapları ve lambalar gibi üç farklı ürünü kapsamaktadır. Ürününüz Çin standartlarını karşılıyorsa, enerji verimliliği etiketine sahip olabilirsiniz. Ürünlerinizin testinin uygulaması ve kayıt konularında yardımda bulunacağız.

 

Tayvan
Mekanik, Elektrikli Ve Kimyasal Ürünlerine Onaylama
Tayvan’da bulunan elektrikle çalışan, kimyasal ve mekanik ürünlere onay gerekmektedir. Onayı yapmak için teslimatın bünyesine ve ürün güvenlik düzeyine bağlı dört değişik metot uygulanır.

 

En Yaygın Metodlar
Yapılan özel teslimatlar gümrükte tip onaylı dizi denetimi (TABI)’ne tabi tutulmaktadır. Harcın ödenmesine gerek duyulmaktadır. Ürün sertifikalandırma kaydı (RPC) yinelenen teslimatlar için önerilir.Ürünlerinizin uyumluluğunu analiz etmek için bir modüler sistem uygulanır. Elektromanyetik ve güvenlik uyumluluk testi belirtilen iki prosedürde de gerek duyulmaktadır. Bu onaya sahip olan tek şahıslar ithalatçı firmalar veya yabancı imalatçı kuruluşların yerel temsilcileridir.

 

Tıbbi Cihazlar İçin BSMI Sertifikalandırması
Tayvan’da bulunan tıbbi cihazlar da onaya tabii tutulmaktadır. GMP uyumluluk mektubu ürün onayı müracaatında gerekli görülmektedir. Türcert belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak denetimin bir unsuru olarak size, bunlardan birini karşılamaktan kıvanç duyacağız. Bu teknik işbirliği programı (TCP)’na dayanmaktadır. Daha fazla bilgiye sahip olmak için, lütfen teknoloji ve tıbbi ürünler üzerine hazırladığımız sistemkalite web adresimizi ziyaret edin.