Bizi Arayın
0212 702 40 00
EnglishArabicBulgarianChinese (Simplified)FrenchGermanGreekItalianRussianTurkishPersianGeorgian

GLP (İyi Laboratuvar Uygulamaları) Eğitimi

GLP (İyi Laboratuvar Uygulamaları) Eğitimi

 

GLP (İyi Laboratuvar Uygulamaları) eğitimi, klinikte yapılan çalışmalar dışında kalan çevre ve sağlık güvenliği çalışmalarının koordine edilmesi, izlenmesi, yürütülmesi, kaydedilmesi, arşivlenmesi ve raporlanmasına yönelik yönetim koşulları ve usulleri ile alakalı bir kalite sistemidir. İlaç, gıda, kimya, analiz, çevre ve kalite kontrol laboratuvarlarında ana bir gereksinim şekline gelmiş önemli bir standart olan GLP İSO 17025’e oranla önemli farklılıklar barındırır, bu standart ile çalışan laboratuvarların bazıları özellikle ithalat ve ihracatçılara destekte bulunmaktadır. Ayrıca yurt dışından ülkemizdeki kuruluşlara yapılan birtakım ticari istekleri (ihracat talepleri) için, örnek incelemeleri, arşivleme ve kalite kontrol hizmetlerinin GLP standardına uygun düzenlenen laboratuvarlarda gerçekleşmesi ön koşul olabilmektedir.

 

GLP (İyi Laboratuvar Uygulamaları) eğitimi, analiz ve laboratuvar yeteneği olan meslek sınıflarının GLP standardını öğrenmeleri kendi sektörleri adına önemlidir. Ayrıca bu meslek sınıflarında bulunan genç mezunların daha hızlı iş bulmaları ve gerçekleşecekleri iş görüşmelerinde şanslarını yükseltme bakımından Türcert belgelendirme kuruluşu olarak tarafımızdan onaylı GLP temel eğitim sertifikasına sahip olmaları önemli bir husustur.

 

Eğitimin hedefi
İnsan sağlığı veya çevre açısından çalışmaların uygulanacağı yada özelliklerinin belirlenmesinin koordine edilmesi, izlenmesi, yürütülmesi, kaydedilmesi ve rapor edilmesi ile alakalı ana bilgilerin kavranmasını, gereken maddelerin analiz edileceği laboratuvar çalışmalarını sağlamaktır.

 

Eğitimin içeriği
» Alakalı mevzua
» GLP uygulama
» GLP inceleme
» Bina ve donanım,
» GLP neden gereklidir?
» GLP’de dokümantasyon
» Kalite sisteminde GLP’nin yeri,
» GLP’nin faaliyet ettirildiği alanlar,
» Havalandırma sistemleri ve slean room
» GLP’ de organizasyonel yapı, görev ve görevleri,
» Üretim, kalite kontrol ve mesul müdürlerin görev ve yetkinlikleri
» Personelin giyim kuralları, personel hijyeni, kuruluşa ve üretim alanına giriş çıkış kuralları
» GLP ile alakalı ürüne (ilaç üretimi) ilişkin özel durumlar, olması gereken standartla

 

Eğitim süresi: 1 gündür