Bizi Arayın
0212 702 40 00
EnglishArabicBulgarianChinese (Simplified)FrenchGermanGreekItalianRussianTurkishPersianGeorgian

CE İşareti Testi

CE Belgesi

CE İşareti Ve Avrupa Pazarlarında Güvenlik Ve Şeffaflık
Ce belgesi veya işareti, Avrupa Birliğï’nin belirli ürün sınıflarında yer alan ürünlerin Avrupa pazarında serbest şekilde dolaşımı adına ürünlere uygulanan teknik standartlara ve bunu ifade eden sertifikaya denir. 

 

CE işareti veya belgesinin gayesi, Avrupa pazarlarında sadece kusursuz, güvenli ve kaliteli malların bulunmasıdır. Mühür, oyuncak veya yapı malzemesi olsun, bahsi geçen ürünün Avrupa güvenlik ve sağlık standartlarına uygun olduğunu ispatlamaktadır. Türcert belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak uzman ekibimiz, elektromanyetik veya düşük voltaj uyumluluk mevzuatı gibi AB derlemelerini esas kabul eden denetimler yapmaktadır. CE işareti veya belgesiyle onayınızın gerçekleşmesi, ürününüzün Avrupadaki pazarlarda satılabileceği anlamını taşımaktadır.

 

CE İşareti İle Yararlanabileceğiniz Hizmetlerimiz
CE işareti veya belgesi ve Türcert belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak uyguladığımız denetimlerimiz ile onayı yapılacağı ürün için danışmanlığımız ile;
» Ürünlerinizin güvenliğini ve kalitesinde artış sağlayabilirsiniz
» Belgelenmiş güvenlik standartları ile sorumluluk iddiaları riskini indirgeyebilirsiniz
» AB temellerine bağlı kalabilir
» Engin deneyimlerimiz ve kısa süren incelemelerimizden yararlanabilirsiniz

 

CE belgesi veya işareti için Türcert belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak, çeşitli  test ve muayene danışmanlık hizmetleri gibi teknik hizmetler de sunmaktayız.Bu kapsamda CE belgesi veya işareti hususunda daha ayrıntı bilgi sahibi olmak için, Türcert belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak tecrübeli yönetici ve personellerimiz ile her zaman yanınızdayız.

Ürüne CE İşareti basılması şu şekilde işlemektedir.

 

Ürüne CE İşareti Basılması Süreci
1.Adım: Personellerimiz, ürünleriniz için hangi temellerin dikkate alınacağını seçer.
2.Adım: Uyumluluk analiz prosedürü ve gereken denetimlerin hepsini uygulamaktayız. Uyumluluk bildirisi ile, güvenlik ve sağlık ürünü derlemeleri veya tıbbi ürün derlemeleri gibi geçerli olan derlemelerin hepsine uyumluluğunuzu gösterebilirsiniz.
3.Adım: Yetkilendirilmiş Türcert belgelendirme kuruluşu olarak tarafımızdan, tehlike arz ettiğini belirtilen ürünlerinizi analiz etmemiz gerekmektedir.
4.Adım: Sonuç olarak ürünlerinize artık CE onay işaretini basabilirsiniz.

 

CE belgeleme veya işareti için Türcert belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak, çeşitli test ve muayene danışmanlık hizmetleri gibi teknik hizmetler de sunmaktayız. Bu kapsamda CE belgeleme veya işareti hususunda daha ayrıntı bilgi sahibi olmak için, Türcert belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak tecrübeli yönetici ve personellerimiz ile her zaman yanınızdayız.

CE belgesi ve esasları, alt kısımda yer almaktadır.

 

Düzenleyici Örnekler
» Asansörler: 95/16/EG
» Makineler: 2006/42/EG
» Tıbbi araçlar: 90/385/EWG
» Yapı ürünleri: 89/106/EWG
» Oyuncak güvenliği: 2009/48/EG
» Basit basınçlı depolar: 87/404/EWG
» Basınçlı cihazlar yönetmeliği: 97/23/EG
» Kişisel koruma araçları – PPE: 89/686/EWG
» Ev buzdolapları ve derin dondurucular: 96/57/EG
» Vücuda yerleştirilebilir aktif tıbbi cihazlar: 90/385/EWG
» Electromanyetik uyumluluk - EMC Maddeleri: 2014/30/EU
» Elektrik yardımı ile çalışan ürünler için düşük voltaj mevzuatı: 2006/95/EG

 

Ürünlere CE belgeleme veya işareti için Türcert belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak, çeşitli  test ve muayene danışmanlık hizmetleri gibi teknik hizmetler de sunmaktayız. Bu kapsamda ambalajlara CE işareti hususunda daha ayrıntı bilgi sahibi olmak için, Türcert belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak tecrübeli yönetici ve personellerimiz ile her zaman yanınızdayız.