Bizi Arayın
0212 702 40 00
EnglishArabicBulgarianChinese (Simplified)FrenchGermanGreekItalianRussianTurkishPersianGeorgian

RoHS 2 Direktifi ve Ce Belgesi

RoHS 2 Direktifi ve Ce Belgesi     

 

RoHS 2 direktifi ve ce belgesi hakkında rohs 2 direktifi olarak bilinen ve resmi olarak elektronik mamullerde bazı zararlı bileşenlerin gruplandırılması yönelik 2011/65/EU Direktifi 2011 yılının 1 temmuz tarihinde Avrupa Birliğinin resmi gazetesinde (Official Journal of the European Union) ilan edilmiştir ve yürürlükte olan RoHS Direktifi 2002/95/EC’ yi kaldırmıştır.  

 

Firmanız yeni RoHS Uyum Gerekliliklerini Karşılamayı Nasıl Planlıyor?      
Karşılaşabileceğiniz zor durumlardaki değişiklik, direktifin dahilindeki mamullerin kapsamını genişletiyor ve bir CE Đşareti direktifi durumuna getiriyor. Artık direktif CE işareti ihtiyaçları kapsamında olduğundan, şirketler uyum inceleme prosedürlerinin 768/2008/EC numaralı karardaki Annex II’nin Model A’sı ile aynı koşulları kapsadığını belirtmek durumundadır. Bu standartların faaliyeti, tedarikçi yönetimi ve diğer mecburi uyum faaliyetlerini kapsar.Bu ihtiyaçları karşılayamıyorlarsa ürün üzerinden CE işaretini kaldırmak zorundadırlar.

 

Çözüm Önerilerimiz     
RoHS teknik dosya meydana getirilmesinde Türcert olarak, EEE ürün imalatçılarına yeni uyum inceleme ihtiyaçlarını karşılamada destek olmak adına RoHS-2 teknik belgelendirme faaliyeti sunmaktayız.

 

RoHS Ürün Malzeme Listesi Değerlendirmesi   
Türcert, detaylı  bir ürün beyannamesinin bilgilerini toplama ve inceleme, mamullerinizin beyannamesini RoHS uyumlu hale getirme konusunda  profesyonelliğe  sahiptir. 

 

RoHS Risk Değerlendirme ve Risk Azaltma Programı    
Türcert, malzeme ve tedarikçi tehlikesini ürün bazında tanımlar, IEC’den adapte edilmiş CENELEC standartlarını gerçekleştirerek yeni RoHS direktifi uyumunu amaçlar ve  tehlikeleri azaltma stratejisi meydana getirir.

 

Türcert’in Avantajı    
Türcert inceleme ve gözetimden test hizmetlerine, kalite güvence ve sertifikasyona, Türcert personelleri olarak, müşterilerimizin ürün ve proseslerine önem katma ve dünya pazarındaki başarılarına destek verme çabasındayız. Türcert, personeli ile müşterilerini destek verebilecek profesyonelliğe, global erişim kaynaklarına sahiptir.

 

RoHS Test Servisleri   
Türcert olarak Türkiye RoHS uyumlu mamul ve malzeme test hizmetleri vermekteyiz.

 

RoHS uyum güvence servisleri 
Türcert, kalite yönetim sistem revizyonu danışmanlığı ve fabrika uyum teyidi denetim hizmetleri sunmaktadır.

 

RoHS Ürün Sertifikasyon Servisleri 
Türcert'in yeşil yaprak işareti bir ürünün tarafsız olarak sertifikalandırıldığını ve RoHS Direktifi’ne uygun olduğunun belirlendiğini ifade eder.