Bizi Arayın
0212 702 40 00
EnglishArabicBulgarianChinese (Simplified)FrenchGermanGreekItalianRussianTurkishPersianGeorgian

Japanese Pal

‘‘ Japanese Pal Belgesi, Tıbbi cihaz üreticiler için Japonya dışında kalan bölgelerde iş yapan üretici kuruluşlar pek çok problemler yaşamaktadır. Bunlardan birisi ise Japonya Farmasotik Yasası ile Japonya’da Tıbbi Cihaz üreten kuruluşları adına hazırlanan bir belgedir. ’’

 

Japonya dışında kalan bölgelerde faaliyet gösteren üretici kuruluşlar, diğer ülkelerde üretimi gerçekleşen farmasötik cihazların satışını yapmak adına ilk önce pazarlama yetki lisansına sahip olmaları gerekmektedir.

 

Japonya'nın Farmasötik Yasası, üretim ve Japonya'da tıbbi ürün ve ilaç malzemelerinin dağıtım faaliyetini kapsayan değişiklikleri hazırlar. Bu kanun, Sağlık, Çalışma ve Refah Bakanlığınca analiz edilmiş ve 1 Nisan 2005 yılında yürürlüğe girmiştir.

 

Üretmiş olduğunuz tıbbi cihazlarınızın Japonya sınırlarında satışını yapmak için, Japon Farmasötik İşler Yasası yani JPAL şeklinde bilinen Japonya tıbbi cihaz mevzuatlarına uygun olmayı gerektirmektedir. Bu da, giderek artış gösteren miktarda cihaz çeşidi adına JPAL tarafından tescil işlemi gerçekleşmiş belgelendirme kuruluşlarınından biri olarak Türcert belgelendirme ve danışmanlık kuruluşumuzdan belgelendirmeniz gerekli görülmektedir.

 

Türcert, JPAL tarafından tescilli bir belgelendirme kuruluşu olarak, Japonya’da ve dünyanın her bölgesinde yerel ofislerimiz ile JPAL belgesi ve tetkikleri danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. Dünyanın her yerinde ofislerimiz bulunmakla birlikte belgelendirme ve test danışmanlık hizmetlerimiz kendi lisanınızda gerçekleşmektedir.

 

Japanese Pal Belgesi hakkında Türcert belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak çeşitli danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. Bu kapsamda Japanese Pal Belgesi hususunda daha ayrıntı bilgi sahibi olmak için, Türcert belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak tecrübeli yönetici ve personellerimiz ile her zaman yanınızdayız.