Bizi Arayın
0212 702 40 00
EnglishArabicBulgarianChinese (Simplified)FrenchGermanGreekItalianRussianTurkishPersianGeorgian

Sağlık Sektörü İçin 27001

Sağlık Sektörü İçin İso 27001 (Bilgi Yönetimi)

   Bir kuruluşta çalışanlar hastaların bilgilerini kağıt üzerinde ve dijital ortamlarda depolar.Bu sağlık kurumlarına gelen hastaların güvenliği için önemli bir faktördür. Laboratuvar raporları, hasta dergileri ve hasta verileri yalnız doğru yetkiye sahip olanlar tarafından kullanılmalıdır.Ayrıca, güncel bilgiye zamanında erişim güvenliği ve doğru verilere dayalı olarak doğru tıbbi tedavi sağlamak sağlık personeli adına çok önemlidir. Hastaya gerekli tıbbi müdahaleyi sağlayamamak, doğru bilgiyi yerine getirememek, en kötü durumda, canların kaybedilmesine sebep olabilir.IT sistemleri hasta bilgilerini saklamak, tıbbi araştırmaları gerçekleştirmek için gereklidir.Verimli bir yönetim sistemi bilgi ve hasta güvenliğini sağlamaya yardımcı olacaktır. 

    İso 27001 bilgi güvenliği adına ülkeler arası kabul edilen bir yönetim sistemi standardıdır.İso 27001 ile uyumlu bir bilgi güvenliği yönetim sistemi gerçekleştirerek size organizasyonun hassas ve hayati veri işlemeye yönelik riskleri tanımlar ve oluşabilecek risklerin azaltmasına yardımcı olur.Bu sertifika yönetim sistemi yürürlükteki ulusal mevzuat ve milletler arası en iyi uygulamalar ile uyumludur. Sertifika hastaları, yetkilileri ve alakalı tüm bilgi güvenlik yöntemlerini sağlar.   

 

    Sağlık Sektörü İçin İso 27001 belgesi hakkındaTürcert belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak, çeşitli  test ve muayene danışmanlık hizmetleri gibi teknik hizmetler de sunmaktayız.Bu kapsamda Sağlık Sektörü İçin İso 27001 belgesi hususunda daha ayrıntı bilgi sahibi olmak için, Türcert belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak tecrübeli yönetici ve personellerimiz ile her zaman yanınızdayız.