Bizi Arayın
0212 702 40 00
EnglishArabicBulgarianChinese (Simplified)FrenchGermanGreekItalianRussianTurkishPersianGeorgian

Iso Belgesi

Sertifika, ürün veya hizmetinizin müşterilerinizin beklentilerini karşıladığını göstererek, güvenilirlik eklemek için yararlı bir araç olabilir. Bazı endüstriler için, sertifikasyon yasal veya sözleşmeye bağlı bir gerekliliktir.

ISO belgelendirme gerçekleştirmiyor
ISO'da,  ISO 9001  ve  ISO 14001 gibi Uluslararası Standartlar  geliştiriyoruz  , ancak sertifikalandırmalarına dahil değiliz ve sertifika vermiyoruz. Bu, harici sertifikasyon kuruluşları tarafından gerçekleştirilir, bu nedenle bir şirket veya kuruluş  ISO tarafından  sertifikalandırılamaz.

Bununla birlikte, ISO'nun Uygunluk Değerlendirme Komitesi ISO, sertifikasyon kuruluşları tarafından kullanılan sertifikasyon süreci ile ilgili bir takım standartlar üretmiştir. CASCO Standartları hakkında daha fazla bilgi edinin  .

Sertifikasyon  - Söz konusu ürün, hizmet veya sistemin belirli gereklilikleri karşıladığına dair bağımsız bir yazılı güvence kuruluşu (sertifika) sağlanması.

Akreditasyon  - genellikle bir akreditasyon kuruluşu olarak bilinen bağımsız bir kuruluş tarafından bir sertifikasyon kuruluşunun uluslararası standartlara uygun olarak çalıştığı resmi olarak tanınması.

Sertifika kuruluşu seçme
Bir sertifikasyon kuruluşu seçerken:
Birkaç sertifikasyon kuruluşunu değerlendirin.
Sertifikasyon kuruluşunun ilgili ISO standardını kullanıp kullanmadığını kontrol edin
Akredite olup olmadığını kontrol edin. Akreditasyon zorunlu değildir ve akreditasyona tabi olmak, mutlaka saygın olmadığı anlamına gelmez, ancak yetkinliğin bağımsız bir şekilde onaylanmasını sağlar. Akredite bir sertifikasyon kuruluşu bulmak için ülkenizdeki ulusal akreditasyon kurumuyla irtibata geçin veya Uluslararası Akreditasyon Forumu'nu ziyaret edin .