Bizi Arayın
0212 702 40 00
EnglishArabicBulgarianChinese (Simplified)FrenchGermanGreekItalianRussianTurkishPersianGeorgian

Esta

Esta Nedir?

Esta, Avrupa tohum tedavi güvencesi planı (Esta), tohum işleme sanayisi için bir güvence planıdır ve tarımsal sanayi konfederasyonu (AİC) aracılığıyla artık İngiltere'de kullanılabilir durumdadır. Tohum endüstrisi, güvenli bitki ürünlerini yetiştirmek, çevreyi ve uluslararası ticareti korumak ve devam eden yatırımların devamını sağlamak için hareket etmektedir.

 

Esta, tohumlardaki böcekleri öldürücü tedavileri geliştiren Avrupa tohum birliği (ESA) tarafından icat edilmiştir.Esta ile yapılan uygulamalar yalnızca profesyonel ekipten kurulan tohum işleme tesislerinde gerçekleşmektedir.

 Esta, Peterborough ve Edinburgh eğitimler düzenleyerek deneme denetimi gerçekleştirmiştir. Esta kapsamına birçok tohum kuruluşları katılmaktadır. Aic ticaret güvence planı (TASCC) dahilinde İngiltere’deki tarla bitkilerinin ilaçlanmasını hedeflenmektedir. Tascc'a üye olmayan şirketler de mobil uygulamalar dahilinde denetlenecektir. Denetimler, Harrogate tabanlı tarım sektöründe güvenceli denetim sunma konusunda geniş bir tecrübeye sahip kuruluşlar tarafından yapılmaktadır.