Bizi Arayın
0212 702 40 00
EnglishArabicBulgarianChinese (Simplified)FrenchGermanGreekItalianRussianTurkishPersianGeorgian

Bluetooth® Testi

Bluetooth® testi ile bağlantı konusunda telefonlar,  bilgisayarlar, kameralar, laptoplar, ağlar ve tıbbi cihazlar zamanımızda kablosuz teknolojilere dayanmaktadır. Ancak, hepimizin bir dönemler deneyimde bulunduğumuz üzere, kablosuz dünya, özellikle beraber tutan kablo olmadığında çok çabuk bağlantıdan düşebilmektedir. Türcert belgelendirme kuruluşu olarak Bluetooth™ yazılım ve donanım parçalarını nitelikli duruma getirmekteyiz ve listelemekteyiz. Bu durumda herkes bağlantıda kalır.

İlk Bakışta Yararlanabileceğiniz Hizmetler
Türcert belgelendirme kuruluşu olarak Bluetooth nitelendirme aşama boyunca sizlere uzmanlığımız ve deneyimimiz ile aşağıda yer alan alanlarda destek vermekteyiz.
» Ürün listesi
» Test koordinasyonunun oluşturulması
» Proje kaydı

Bluetooth® testi hizmetleri, Türcert belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak aşağıda yer alanları barındıran geniş test ve inceleme olanaklarına danışmanlı hizmeti sunmaktayız:

 

» Profiller
» Temel Bant
» Protokol kümesi
» Link yönetimi
» RF

 

Konu Olan Ürünler
Bluetooth ürünlerinin hepsini kapsamına dahil etmektedir.

 

Prosedür
Bluetooth® testleri, A, B, C, ve D şeklinde kategorilere ayrılmaktadır.Her proje adımı için değişik bilgi gerekmektedir:
» Test koordinasyonlarının oluşturulmasından önce ihtiyaç duyulan ilk set dokümanlarının teslim edilmesi
» Testin başlamadan ihtiyaç duyulan ikinci set dokümanlarının teslim edilmesi
» Uyumluluk dosyasının bitmesinden önce ihtiyaç duyulan son set dokümanlarının teslim edilmesi

Bluetooth® testi gereklilikleri konusunda Bluetooth® teknolojisini faaliyet hakkına sahip olmak ve belgelenmeyi talep etmek için, ürünün Bluetooth tarafından hazırlanan Bluetooth nitelendirme programına uygun testler yapılmalı ve analiz edilmelidir. Listeleme ve nitelendirmenin en önemli ön şartı, kuruluşun Bluetooth Edinimci, Yardımcı veya Sağlayıcının da üyesi olmasıdır. Gereken edinim ve yardımcılık anlaşmaları güncel olmalıdır.

 

Bluetooth listeleme ve test projelerine yönelik prosedürlerin özetine Türcert vasıtası ile erişebilirsiniz. Bu özet, Bluetooth marka kitabında yayınlanmış olan markalama ve lisanslama derlemeleri gibi Bluetooth tarafından yayınlanmış olan resmi bilgiyi yenilemek veya değiştirmek için tasarımı yapılmamıştır.

 

Türcert belgelendirme kuruluşu olarak danışmanlığını yaptığımız Bluetooth nitelendirme hizmetleri ve testleri ilginizi çekiyorsa, aşağıda yer alan alanları dolduran hizmetlerimiz dikkatinizi çekebilir,

 

» Wi-Fi testi danışmanlığımız
» Ürün testi danışmanlığımız
» EMC testi danışmanlığımız
» Yönetim sistem sertifikası (TL 9000)
» WEEE (Atık elektronik ve elektrikli aletler) ve RoHS (Tehlike arz eden maddelerin sınırlanması yönetmeliği)
» Kablosuz ağ testi danışmanlığımız

 

Asya Pazarında Lider Konumdayız
Bluetooth’un en önemli piyasası olarak Asya’da, Bluetooth® belgelemesi ve testinde lider konumunda bulunmaktayız. Tayvan ve Japonya’da da bulunan tesislerimiz, Bluetooth nitelendirme değerlendirme kurulunca onayı yapılmış Bluetooth nitelendirme testi tesislerimizdir (BQTF) ve birden fazla değişik belgeleme ve test sunmaktadır. İlave olarak, Hong Kong ve Kore’de bulunan tesislerimizde de benzer hizmetler sunmaktayız.