Bizi Arayın
0212 702 40 00
EnglishArabicBulgarianChinese (Simplified)FrenchGermanGreekItalianRussianTurkishPersianGeorgian

Uluslararası Spa Kalite Sertifikası

Spa Nedir?

Spa, şifalı sular ile uygulanan bakım anlamına gelmektir.Spa pazarı epey ilerlemesine karşın Türkiye'de yeni gelişme gösteren bir sektördür.

Spa kalite belgesi, hızla ilerlemekte olan bir kavram ve dünyanın birden fazla bölgesindeki resort ve otel komplekslerinde yer bulmaya devam ediyor. Spa merkezlerini diğer merkezlerden ayıran nitelikler, mekanın girişinden başlıyor. Müzik sistemlerinden tutun dekora kadar güzel, hoş kokulu mumlardan ışık sistemine kadar uygulanan kozmetik malzemeleri de dahil merkeze gelen kişiye bedensel ve ruhsal hizmet vermektedir.Spa müşterileri genelde vücut bakım uygulamalarını tercih ediyor. Rahatlatıcı özelliğe sahip aroma yağları ile salt body peeling’in kombine edilerek masaj metodlarıyla kişiye uygulanan bu bakım, hem ruh hem de vücudu rahatlatmayı sağlıyor. Masaj yağı kapsamındaki citrus aromaları etkisiyle kan dolaşımını hızlandırıp bedene zindelik verirken, salt body peelingle de cildi ölü deriden arındırıyor.

Bunun ardından toz şeklindeki deniz yosununu su ile kıvamlı hale getirerek kişinin komple vücuduna sürülmesi sağlanıyor. Stretch filmler kullanılarak bandajlama yapılması ile dermolife cihazına kişi yatırıldıktan sonra titreşim yöntemiyle kan dolaşımının hızlandırılması ve cihazdan çıkan aroma buharı ile de vücudun toksinlerden temizlenmesi sağlanıyor. Cihazda bulunan değişik renk yansımaları, renk terapisi de uygulayarak kişinin ruhsal bakımdan dinlenmesine ve rahatlamasına imkan sağlıyor. Bununla birlikte kullanılan bir diğer metot da deniz yosunları ve tuzlarıdır. Bunlar, mineralleri açısından zengin ve aynı zamanda cilt proteini olan elastini yükselten ön maddeleri barındırırlar. Bu nedenden dolayı, üyesi olduğunuz merkezlerde bu tarz faaliyetlere çok dikkat etmelisiniz. Tüm bu uygulamaların gayesi, vücudun tuz ve su dengesini ayarlaması, bedene enerji sağlamaları, yorgunluğu ve ağrıyı gidermeleri ve az önce de sarf edildiği gibi cilt proteini olan elastinin yeniden yapılanmasını oluşturacaktır.