Bizi Arayın
0212 702 40 00
EnglishArabicBulgarianChinese (Simplified)FrenchGermanGreekItalianRussianTurkishPersianGeorgian

Fami QS

FAMI QS Nedir?

FAMI QS, özel yem ham maddeleri ve bunların karışımları olan kalite ve güvenlik ağıdır. 2004 senesinden bu yana, endüstri mümessilleri ile  FAMI-QS, hayvan yemine uygun kod oluşturmak için birlikte çalıştılar.  

 FAMI QS, yem endüstrisi tarafından oluşturulan kar gayesi taşımayan bir organizasyon faaliyetine dayalı üçüncü kısım sertifikasyonu geliştirmek için hijyen yönetmeliği, yem bileşeni endüstrisi, yem uzmanlığı ve yem güvenliği yönetimine odaklanır.    

 Hayvan yiyeceklerinin ve katkı maddelerinin doğrulanabilir güvenlik sertifikası kodudur. Güvensiz yemlerin gıda halkasına dahil olmasını önlemek için kaliteyi ve legal mevzuatları da gözeterek uygunluğunun  incelenmesine  tabi tutulur.     

 Yemlerin gözlemlenmesi ve hijyenin sağlanması ile alakalı şartlar kapsamında yem kurumlarının ürünlerini piyasaya sürmeden tehditlerin muhafaza altına alınması ve yemin tüketilmesinin sağlanması için belirli koşulları kapsayan standarttır.Bu şartların yerine getirilmesi ile yem işletmelerine, yem üreticileri FAMI QS Belgesi/FAMI QS Sertifikası alabilirler.    

 FAMI QS sertifikası almanın amacı risk meydana getirecek yemlerin gıda zincirine dahil olmasını önlemek, kaliteli ve yasal yükümlülüklere göre yemlerin üretilmesini sağlamak için denetimsel sertifikasyon sağlamaktır. Yem hijyen yönetmeliği, özel yem maddeleri, bunların karışımları ve bütün yem halkası için hijyen ve güvenlik şartların ile  yem güvenliği için  gerekliliklerin yerine getirilmesini kapsar.