Bizi Arayın
0212 702 40 00
EnglishArabicBulgarianChinese (Simplified)FrenchGermanGreekItalianRussianTurkishPersianGeorgian

Gmp Plus

GMP Plus Nedir?   

GMP Plus, Yem Güvenliği Sertifikası hayvan besinlerinin kontrol edilmesinde ve satışının gerçekleşmesinde, güvenli tedarik halkasının meydana getirilmesi maksadıyla oluşan bir standarttır. 1992 senesinde Hollanda yem endüstricilerinin bir araya gelmesiyle meydana gelmiştir. Standart Avrupa Birliği direktifleri ile birlikte tüketici ürün güvenliği kanunlarını da gözeterek meydana getirilen bir standarttır.

 GMP Plus, Türcert belgelendirme kuruluşumuzdan alacağınız gibi bu belge, yem hijyeni yönetmeliği, yönetmelik (EC) bağlamında hijyen kodu şeklinde teyit edilmiştir. Aynı süreçte VWA (Gıda ve Tüketici Ürünleri Güvenliği Kurumu) geçerli bütün legal ihtiyaçlara uygun olduğunu belirten bir sertifikaya sahip olmak dağıtıcı ticaret firmaları için daha mantıklıdır.

 GMP Plus standartları bir hayvan yemi imalatçısı veya  dağıtım ticaret firmaları kendi kalite ağı vasıtasıyla sığır çiftlikleri ürünlerini giderme uygulamalarını hangi koşullar altında yer aldığı belirler. Dağıtıcı ticaret firmaları, hayvan yemlerinin emniyetiyle alakalı olarak üreticinin GMP + Plus  kalite ağından yararlanarak sistemini oluşturmuştur.