Bizi Arayın
0212 702 40 00
EnglishArabicBulgarianChinese (Simplified)FrenchGermanGreekItalianRussianTurkishPersianGeorgian

PAS 222

PAS 222

Hayvansal Gıda Ve Yem Güvenliği Sertifikası
Pas 222 yani hayvansal gıda ve yem güvenliğini sertifikası, dünya çapında üreticilerin kaliteli yem üretmelerini hedefleyen bir standarddır. PAS 222  Sertifikası ile üretici maliyetlerini azaltır yem güvenliği açısından riskleri minimize etmektedir.

 

Pas 222, Yem sanayinde artan taleplere yanıt vermek amacıyla gelişitilen standard dünyada önde gelen kuruluşların uyguladığı ve yem tedariği açaından aradığı standardlardandır.

 

Pas 222 Standardı temel gereksinimlerini Iso 22000 standardından alamkatdır. Yine HAccp koşulları temelinde Gıda Güvenliği esas tutulmaktadır. Hayvansal gıda ve yemler insan ve hayvan sağlığını en önemli etkenlerinden birisidir. PAS standardı  hayvansal gıda ve içeriklerini kontrol eder organizasyonların denetimini sağlamaktadır.

 

Pas 222 Standardı
Standardın ana maddeleri aşağıda sıralanmıştır.
» Kapsam
» Şartlar ve tanımlar
» Tesis
» Proses ve Çalışma Alanı
» Araçlar
» Atıkların kontrolüü
» Ekipman temizliği ve bakımı
» İçeriklerin kontrolü ve yönetimi
» İlaç kontrolü
» Bulaşma riskleri önleyici faaliyetler
» Sanitasyon
» Past control
» Personel hijyen
» Yeniden ele alma
» Ürün geri çekme
» Depo ve taşıma
» İçerik formülleri
» Özel üretim
» Personel eğitim
» Ürün bilgisi
» Gıda savunması dış tehditler

 

Pas 222 standardı görüldüğü gibi diğer gıda güvenliği standardlarına benzemektedir. Yem içerikleri ile ilgili maddeler ise sektörel yem ile ilgili özel şartlardandır.

 

Türcert Pas 222 belgelendirme şirketimiz ile iletişime geçerek belge hakkında her türlü soru ve danışma için uzmanlarımızı arayabilirsiniz.