Bizi Arayın
0212 702 40 00
EnglishArabicBulgarianChinese (Simplified)FrenchGermanGreekItalianRussianTurkishPersianGeorgian

Iso 14001 Eğitimi

İso 14001 Çevre Dokümantasyon Eğitimi

Iso 14001 çevre yönetim ağı dokumantasyon eğitimi, ıso 14001 çevre dokümantasyonlarının yapısı İso 14001 çevre yönetim ağını meydana getiren dokümanların herhangi bir formatta yazılmış hali şeklinde tanımlayabiliriz. Eğitimde çevre yönetim ağı dokümantasyonu, kuruluşun yapısı ve çevre yönetim ağı standardı ile uyumlu halde olmalı ve bu standardının belirlediği koşulları tedarik etmelidir.

 

Iso 14001 Çevre Sisteminde Dokümantasyon Şartları
» Dokümanter edilmiş çevre politikası ve çevre amaçlarını (hazırlanacak dokümantasyon iso 14001 madde 4.4.4’deki koşullara göre» olmalıdır.)
» Standardın çevre el kitabını
» Standartta talep edilen doküman haline getirilmiş prosedürleri
» Proseslerin verimli koordine edilmesi, işletilmesi ve kontrolünü oluşturmak adına firmanın gereksinim duyduğu dokümanları (Prosedürler, Talimatlar, Formlar, Dış dokümanlar vb.)
» Iso 14001 çevre yönetim sisteminde istenen kayıtları içermelidir.

 

İso 14001 Çevre Dokümantasyon Sisteminin Faydalarını Aşağıdaki Şekilde Sıralayabiliriz
» Çevre yönetim ağının analiz edilmesi adına dokümantasyona ihtiyaç duyulmaktadır. Iso 14001 çevre dokümantasyonu, çevre yönetim ağının ne kadar verimli olduğunu ölçmemizi sağlar. Fakat ölçebildiğimizi analiz ederek daha ileriye götürebilir sürekli olarak gelişmeyi sağlayabiliriz. Firma personellerinin Iso 14001 çevre yönetim ağı, firma politika ve amaçları hususunda ilk önce Iso 14001 standardı kapsamında eğitim almaları ve personellerin amaçlarını firma amaçları ile aynı tarafa döndürmelerine yarar.
» Devamlılık ve izlenebilir olmalarını sağlar.
» Iso 14001 çevre yönetim ağının verimli bir biçimde faaliyetinden oluşan kayıtlar birer ispattır. Kayıtlar müşteri talepleri doğrultusunda imalatın gerçekleştiğinin ispatlarıdır.
» Iso 14001 Dokümantasyonu; Çevre el kitabı, talimatlar, görev tanımları, prosedürler, formlar vb. dokümanlardan meydana gelmektedir.

 

Eğitim İçeriği
» Çevre ve İso 14001 standardında olan temel terim ve kavramların açıklamasının yapılması
» Iso 14001 standardında bulunan maddelerin hepsinin gözden geçirilmesi
» Çevre etki değerlendirme
» Sistem dokümantasyon koşulları
» Prosedür, koordine, talimat vb. dokümanların oluşturulması
» Çevre el kitabının oluşturulması
» Doküman analiz metotları
» Çevre standardı ile alakalı pratik çalışmalar

 

Eğitim Süresi
Türcert belgelendirme kuruluşumuz tarafından İso eğitim için belirlenen süre 1 gündür. Belirlenen süre İso eğitimi alacak kişi adedine göre değişiklik gösterebilir.

 

Eğitime Kimler Katılabilir
Kuruluşlarında sn çevre ağını oluşturmak isteyen, sertifikasına sahip olmak, çevre eğitimini almak ve çevre sistemini devam ettirmeyi talep eden kuruluşların hepsi, bireyler ve İso 14001 danışmanları.

Aynı zamanda, kuruma yeni başlayan personellerin İso 14001 sertifikası koşulları konusunda bilgi sahibi olmalarına veya mevcut personelin bilgi ve yeteneklerinin periyodik şekilde pekiştirilmesine ilişkin olarak da faaliyet ettirilebilir.

Iso 14001 eğitim sertifikası
Kurs bitiminde eğitime katılan bireylere katılım sertifikası takdim edilecektir.