Bizi Arayın
0212 702 40 00
EnglishArabicBulgarianChinese (Simplified)FrenchGermanGreekItalianRussianTurkishPersianGeorgian

İso 3834 Eğitimi

Iso 3834 Sistemi Nedir?
Iso 3834 sistemi ilebir ürünün verimliliği muayene ile değil, imalat esnasında sağlanmalıdır. İmalat ve servis şartlarında sorunlardan arınmış ürünler adına, tasarım sürecinde malzeme belirlemesinden, imalat sonrası muayenelere kadar kontrollerin gerçekleşmesi gerekir. Örneğin, kötü tasarım, atölye veya sahada uygulamada ciddi ve maliyeti yüksek problemler meydana getirebilir. Yanlış malzeme belirleme yada kaynak şartlarının olumsuzluğu kaynaklı birleştirmelerde çatlağa sebep olabilir. Sağlam ve etkili imalattan emin olmak adına yönetim, olası sorun kaynaklarını bilmeye ve uygun kalite prosedürlerini faaliyete geçirmeye ihtiyaç duyar. Iso 3834, değişik durumlar adına uygulanabilen tedbirleri belirler.

 

Bu tedbirler, aşağıdaki durumlarda 

 

Sözleşme yada ihale durumlarında; kaynak kalite koşularının şartnamesi olarak
Üreticiler tarafından, kalite kaynak koşullarının tesisi ve devam ettirilmesi için
Üçüncü taraf, imalatçılar yada müşteriler adına kaynak kalite performansını inceleyen kuruluşlar tarafından kullanılabilir.

 

Güvenlik bakımından kritik ürünlerin önem ve kapsamı, imalatın karmaşıklığı, imal edilen ürünlerin kullanım zamanı, meydana gelebilecek metalürjik sorunların kapsamı, kaçıklık, çarpılma yada kaynak kusurları gibi ürün performansını etkileyecek imalat kusurlarının kapsamı açısından detaylı, standart ve temel kalite koşulları olmak üzere EN İso 3834-2, EN İso 3834-3 ve EN İso 3834-4 şeklinde kalite düzeylerinde belgelenir.